Druga porażka Pyrys-Bud Nike w Stargardzie Szczecińskim

Siatkówka 15 maja 2016 Komentarzy

Siatkarki Pyrys-Bud Nike Ostrołęka przegrały ze Spójnią Stargard Szczeciński w drugim spotkaniu turnieju finałowego III ligi. Tym samym ostrołęczanki straciły szansę na awans do II ligi. Pożegnanie z sezonem 2015/16 nastąpi w spotkaniu z AZS Uniwersytet Przyrodniczy Wrocław.

Sobotnie spotkanie z gospodyniami turnieju finałowego było jednostronnym widowiskiem. Ekipa Spójni w każdym secie osiągała sporą przewagę i dowoziła ją do końca seta. Tym samym gospodynie jutro zagrają w decydującym spotkaniu o awans do II ligi. Ich rywalem w ostatecznym starciu będzie Marba Sędziszów Małopolski, która dziś wygrała po tie-breaku z rywalkami z Wrocławia.

Przypomnijmy, w piątek podopieczne Dariusza Werpachowskiego uległy 0:3 Marbie Sędziszów Małopolski. Już na początku meczu groźnie wyglądającej kontuzji doznała Magdalena Piersa. Ostrołęcka siatkarka musiała zostać odwieziona do szpitala. Ostatnie spotkanie sezonu 2015/16 dla Pyrys-Bud Nike już dziś o godzinie 11.00 przeciwko AZS Uniwersytet Przyrodniczy Wrocław. Będzie to mecz o trzecie miejsce w turnieju, gdyż wrocławianki też straciły już szanse na ligową promocję.

Wyniki drugiego dnia turnieju finałowego III ligi - Stargard Szczeciński:

Spójnia Stargard Szczeciński - Pyrys-Bud Nike Ostrołęka 3:0 (25:14, 25:13, 25:18)
AZS Uniwersytet Przyrodniczy Wrocław - UKS Marba Sędziszów Małopolski 2:3 (25:23; 20:25; 21:25; 25:18; 17:19)