Dudziec: Potrzeba czasu, aby nasza gra zaskoczyła

Siatkówka 05 lutego 2016 3 Komentarze

Środowy mecz Energi Omis Ostrołęka z Victorią Wałbrzych zakończył się porażką gospodarzy 1:3. Po meczu trener biało-czerwonych Andrzej Dudziec próbował wskazać przyczyny tak niskiej pozycji ostrołęckiego zespołu w tabeli I ligi. - Brakuje nam zawodników z doświadczeniem - mówi.

Środowy mecz Energi Omis Ostrołęka z Victorią Wałbrzych zakończył się porażką gospodarzy 1:3. Po meczu trener biało-czerwonych Andrzej Dudziec próbował wskazać przyczyny tak niskiej pozycji ostrołęckiego zespołu w tabeli I ligi. - Brakuje nam zawodników z doświadczeniem - mówi.

Gra Energi Omis w meczu z Victorią przypominała sinusoidę. Chwilami biało-czerwoni grali kapitalne zawody, by za moment popełnić proste błędy i oddawać punkty praktycznie za darmo. Znalazło to także odzwierciedlenie w statystykach. Skuteczność przyjęcia na początku meczu wynosiła ponad 70 procent, w trzecim i czwartym secie - o ponad połowę mniej. Czego brakuje naszym siatkarzom do odnoszenia zwycięstw?

- Potrzeba czasu, aby ta nasza gra zaskoczyła - mówił trener Andrzej Dudziec - W tym sezonie mam do dyspozycji chłopaków, którzy do tej pory nie grali dużo w pierwszej lidze. Występował w niej Dominik Zalewski w Wyszkowie, trochę u nas pograł Kuba Nowosielski a pozostali siatkarze mają małe doświadczenie. Przykładowo, Ernest Plizga grał w Młodej Lidze a niektórzy całe życie spędzili w II lidze. Wiemy jak wyglądają treningi w niższych ligach, często trenuje się trzy razy w tygodniu. Nie mam chłopakom nic do zarzucenia, robią co trzeba na treningach i wierzę, że w końcu uda nam się wygrywać - dodaje.

Kolejne spotkanie Energa Omis rozegra dopiero 13 lutego w Nysie. Mecz z tamtejszą Stalą z pewnością jednak nie będzie należał do najłatwiejszych, ponieważ hala w tym mieście jest najbardziej specyficznym obiektem w I lidze - ze względu na swoją wielkość nazywana "nyskim garażem". Kibice wciąż jednak wierzą, że to właśnie ten mecz będzie początkiem odrodzenia ekipy, która w kilku meczach pokazała, że potrafi wygrywać z wyżej notowanymi rywalami.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
13:02, 05 lutego 2016

gallomir

Potrzeba czasu? Przecież już praktycznie po sezonie...
trzeba było dziadku zacząć treningi w przerwie między sezonami to może dziś by cokolwiek z tego było... Acz nie sądzę...


...
13:35, 05 lutego 2016

grzesiek

Sezon się kończy, czas leci...kiedy to zaskoczy w końcu? Drużyna gra słabo i ciężko myśleć pozytywnie, można szykować się na 2 lige a wtedy trener odejdzie w niesławie


...
14:27, 05 lutego 2016

Gość

Już od początku sezonu słyszymy o tym że trzeba czasu i gra zaskoczy i po co to co cały czas ?
Gadasz że nie ma zawodników z doświadczeniem to było przed sezonem ściągnąć takich a nie 20 latków co chociaż starają się ale nie wychodzi,przydałby im się teraz minimum 2 doświadczonych a Zalewski w tym sezonie jest słaby temu jest w drużynie bo jest od nas ,na następny sezon Zalewski na piątego przyjmującego albo koniec kariery bo nikt raczej 35 latka już nie sprowadzi.Po sezonie zostawić u nas 5-6 nie sprzedać wszystkich bo to sensu nie ma reszta niech przyjdą doświadczeni z 1 ligi.Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.