zdjecie 8073

Energa Net zaczyna pucharową przygodę

Siatkówka 21 września 2017 4 Komentarze

Siatkarze Energi Net Ostrołęka w najbliższy weekend zaczynają operację pod nazwą "sezon 2017/18" od meczu 1. rundy Pucharu Polski w Spale. Rywal: SMS PZPS II Spała. Mecz o awans do 2. rundy pucharowej będzie ostatnim testem przed startem rozgrywek ligowych.

Siatkarze Netu w ostatnich turniejach towarzyskich pokazali, że ich forma zwyżkuje. Czy jest to już ta dyspozycja jakiej oczekiwał od siatkarzy szkoleniowiec? - Chciałem, aby forma była na Puchar Polski. Jeżeli tylko zdrowie nam pozwoli to chcemy zagrać w najmocniejszym składzie. Musimy zagrać w końcu jakieś mecze o stawkę i jedziemy do Spały, by odnieść zwycięstwo - podkreśla trener Mateusz Mielnik, który musi borykać się z problemami zdrowotnymi w swojej ekipie. Po ostatnim weekendzie listę kontuzjowanych tworzyli Tomasz Obuchowicz, Arkadiusz Piasta i Michał Tomczak, w dodatku w przypadku tego ostatniego nie było wiadomo kiedy wróci do treningów i meczów. Na turnieju towarzyskim w Świdniku Energę Net zasilił Michał Witkoś, rozgrywający Karpat Krosno - na razie był to jednak tylko występ gościnny.

Mimo tych problemów, na 65-leciu Avii Świdnik obejrzeliśmy zespół Energi Net, który dość pewnie wygrywał z II-ligowymi rywalami: 3:0 z Karpatami Krosno, 3:0 z Avią Świdnik i 3:1 z KKS Kozienice. Pokazuje to, że forma stoi na dobrym poziomie i jest szansa na to, że pucharowa przygoda ostrołęczan będzie trwała dłużej. Na ile długo? Tego nie wiemy, ale chyba wszyscy kibice siatkówki w naszym mieście mają w pamięci 2011 rok i spotkanie z Delectą Bydgoszcz, w składzie której zagrali m.in. Antiga, Konarski, Masny - czyli wtedy postaci pierwszoplanowe w Plus Lidze. Warto próbować zagrać choćby z zespołami z I ligi. Jaka jest do tego droga?

Jeżeli biało-czerwoni wygrają to spotkanie, to w drugiej rundzie wstępnej (18 października) zmierzą się na wyjeździe ze zwycięzcą meczu Kęczanin Kęty - KKS Kozienice. Na zwycięzcę rywalizacji w drugiej rundzie czekał będzie już APP Krispol Września, z którym wygrany zespół zmierzy się 8 listopada na własnym parkiecie w ramach rundy numer trzy. Jak widać, wystarczy wygrać dwa spotkania pucharowe, bo podjąć na własnym parkiecie pierwszoligowca. A to już oznacza siatkówkę na wyższym poziomie.

Tak czy inaczej, mecz o stawkę będzie z pewnością ciekawym sprawdzianem przed 1. kolejką II ligi, która rusza już 30 września. Zanim obejrzymy mecz u siebie z Huraganem Wołomin, czekać będziemy na wynik pucharowego starcia w Spale. Rezultat znajdziesz oczywiście w serwisie eOstroleka.pl.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
14:26, 21 września 2017

kibic

Czas na rywalizację o stawkę i pierwsze zwycięstwo. Wszyscy kibicujemy ENERDZE NET OSTROŁĘKA !!!


...
15:35, 21 września 2017

Gość

Mecz raczej 1 października niedziela bo 30 sobota hala zajęta przez turniej tańca.


...
16:43, 21 września 2017

KIBIC

NIE WIECIE CO Z MICHAŁEM TOMCZAKIEM


...
16:44, 21 września 2017

KIBIC

I KIEDY WRÓCI DO GRY  Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.