I liga: Energa Pekpol wyraźnie lepszy od AZS Poznań

Siatkówka 16 lutego 2013 Komentarzy

Siatkarze Energi Pekpolu Ostrołęka pokonali AZS UAM Poznań 3:0 w meczu 18. kolejki I ligi. Podopieczni Andrzeja Dudźca w nieco ponad godzinę uporali się z niżej notowanym rywalem. Wygrana pozwoliła biało-czerwonym powrócić na podium rozgrywek I ligi. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Jan Król.

Spotkanie rozpoczęło się od skutecznego ataku Bukowskiego. Na 0:2 podwyższył blok na Macieju Krzywieckim. Energa Pekpol chwilę później wyrównał i do stanu 11:10 toczyła się gra punkt za punkt. Wtedy seria świetnych zagrywek połączona z dobrą grą w bloku i obronie sprawiła, że ostrołęczanie wyszli na prowadzenie 16:10. Goście zminimalizowali jednak straty (20:19), ale od tego momentu na boisku rządzili gospodarze, wygrywając seta 25:20.

W drugiej partii na prowadzenie szybko wyszli goście. Po podwójnym odbiciu Szczygielskiego było 5:8 i trener Dudziec poprosił o przerwę. Status quo został przywrócony przy stanie 11:11 i wtedy czas wykorzystał włoski trener gości, Nicola Vettori. Goście uzyskali przewagę za sprawą świetnie dysponowanego Martina Vlka. Końcówka należała jednak do gospodarzy. Od stanu 18:20 nasi siatkarze zdobyli pięć punktów z rzędu. Serię przerwał słowacki kapitan gości - Vlk - lecz chwilę później Karol Szczygielski dał nam zwycięstwo w secie 25:22.

Trzecia partia była najbardziej wyrównana, lecz rozpoczęło się od huśtawki nastrojów. Goście prowadzili 6:9, by po chwili kibice z Ostrołęki cieszyli się z prowadzenia 14:10. Remis akademicy uzyskali za sprawą Vlka, który asem serwisowym wyrównał na 19:19. Blok na Królu sprawił, że goście prowadzili 20:22 i za moment cieszyli się z piłki setowej przy stanie 23:24. Trzy ostatnie akcje należały jednak do gospodarzy: dwa piękne ataki Szczygielskiego ze środka i as serwisowy Króla zakończyły seta i cały mecz.

Najlepszym zawodnikiem Energi Pekpolu w tym meczu wybrano Jana Króla, który zdobył aż 22 punkty. Kolejne spotkanie ostrołęckich siatkarzy już za tydzień (23 lutego), o godzinie 18.00 w hali im. Gołasia biało-czerwoni podejmą Energetyka Jaworzno.

Energa Pekpol Ostrołęka - AZS UAM Poznań 3:0 (25:20, 25:22, 26:24)

Energa Pekpol: Pietkiewicz, Krzywiecki, Król, Szczygielski, Stańczuk, Jacyszyn, Mihułka (libero) oraz Białek, Stanisławajtys, Naliwajko.

AZS UAM: Schulz, Makowski, Bukowski, Pachliński, Józefczak, Vlk, Mischke (libero) oraz Wojdyński, Rutecki, Ożarski, Mędrzyk, Walendzik.