Kolarze z KK 24h zakończyli sezon [ZDJĘCIA]

Inne 31 października 2014 Komentarzy

12 października w warszawskim Wawrze został rozegrany trzynasty i zarazem ostatni etap szóstego sezonu cyklu LOTTO Poland Bike Marathon. Prawie 1200 kolarzy amatorów przybyło do Warszawy aby stanąć na starcie zawodów pod hasłem „Rowerem po Zdrowie” na terenie Instytutu „Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka”.

- Ta frekwencja jest doskonałym potwierdzeniem, że „jedziemy” w dobrym kierunku – powiedział Grzegorz Wajs, organizator LOTTO Poland Bike Marathon – Cieszę się, że praca całej ekipy Poland Bike przynosi efekty i jest doceniana przez kolarskich maratończyków. Najważniejsza jest dobra zabawa, rodzinna atmosfera, sportowa rywalizacja i profesjonalna organizacja. Staramy się łączyć te elementy w całość, tak aby każdy z uczestników naszych maratonów był po prostu zadowolony - dodał.

W stawce nie zabrakło oczywiście zawodników z Ostrołęki, którzy walczyli o zachowanie jak najlepszych lokat w swoich kategoriach wiekowych. Ich wyniki są bardzo zadowalające.

Na najdłuższym dystansie MAX (60-80km) bezapelacyjne zwycięstwo w kat. M5 odniósł Wiesław Podeszwa Maria Kamińska zwyciężyła w K5 na dystansie MINI. Wiesław Kamiński do ostatniego wyścigu walczył ramię w ramię z Jackiem Malinowskim z Płocka, którego ostatecznie pokonał w kat. M5 na dystansie MINI.

Sebastian Korzeb na dystansie MINI w kat. JUNIOR musiał uznać wyższość Kacpra Danielewskiego z Terra Lubavia. W ostatnim wyścigu o zwycięstwie zadecydowały jedynie ułamki sekund.

Na dystansie FAN dla najmłodszych zawodników znakomite drugie miejsce zajął Kacper Szabłowski, który nieznacznie uległ Mateuszowi Jakubiukowi z Międzyrzeca Podlaskiego. Na podium stawała także najmłodsza zawodniczka KK 24h Daria Parzychowska, która na dystansie FAN w kat. D1 zajęła punktowane
piąte miejsce.

Ostrołęczanin Bartosz Jechanowski reprezentujący zespół z Białegostoku odniósł na Poland Bike Marathon bezapelacyjne zwycięstwo w kategorii M1 na dystansie MINI (25-35km). Wśród sześćdziesięciu startujących zawodników Jechanowski zwyciężył w sposób zdecydowany. Dodatkowo w klasyfikacji OPEN całego cyklu zajął bardzo wysokie szóste miejsce wśród 1322 zawodników.

Zapraszamy do galerii zdjęć, nadesłanej przez Klub Kolarski 24h Ostrołęka.