zdjecie 3243

Nowy klub i powołanie do kadry. Marek Pietruczuk wraca do gry

Sporty walki 05 lipca 2017 0 Komentarzy

Mistrz Polski seniorów w boksie Marek Pietruczuk reprezentował będzie barwy KS RUSHH Kielce. Młody pięściarz w końcu może skupić się na spokojnych treningach i walce o najwyższe cele w kolejnych zawodach. Otrzymał również powołanie do kadry narodowej.

Historia Marka Pietruczuka jest dość zawiła, ale talentu nikt temu pięściarzowi odebrać nie może. Multimedalista Mistrzostw Polski od kilku lat borykał się jednak z problemami klubowymi - trenował w Ostrołęce i w Warszawie, w międzyczasie wyjechał także do pracy za granicą. Po powrocie w kapitalnym stylu zdobył mistrzostwo Polski seniorów w wadze 60 kg i... słuch o nim zaginął. Przez pewien czas nie wiedzieliśmy zbyt wiele o poczynaniach Marka Pietruczuka, aż tu nagle...

- Wracam do boksu. Jakiś czas temu otrzymałem ofertę z klubu RUSHH Kielce. Trochę to trwało, ale ostatecznie doszliśmy do porozumienia i zostałem pięściarzem tego klubu - mówi Marek. Jak podkreślił, na razie zostaje w Ostrołęce i będzie trenował pod okiem Pawła Czartoryskiego. W zawodach reprezentował będzie jednak stolicę województwa świętokrzyskiego.
 
Pietruczuk pojedzie także na zgrupowanie kadry narodowej seniorów, bowiem trener Wojciech Konczalski powołał ośmiu zawodników do stawienia się na obozie w terminie 12-25 lipca 2017 r. Powołani zostali:
  • Jakub Słominski – waga 49 kg – KS Wda Świecie
  • Jarosław Iwanow – waga 56 kg – TS Wisła Kraków
  • Marek Pietruczuk- waga 60 kg –  KS Rushh Kielce
  • Kamil Holka  –      waga 69 kg BKS Orkan Gorzów Wielkopolski
  • Bartosz Gołębiewski – – waga 75 kg  – KS Rushh Kielce
  • Michał Soczyński – waga 81 kg KS Paco Lublin
  • Jan Sosnowski – waga 91 kg KS Zawisza Bydgoszcz
  • Aleksander Stawirej – waga + 91 kg Ziętek Team Kalisz

Więcej o poczynaniach utalentowanego ostrołęczanina Marka Pietruczuka już w najbliższych dniach w naszym serwisie. Zapraszamy do odwiedzin.
 
 
Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.