Siatkarskie gwiazdy na Eurovolley Masters w Ostrołęce

Siatkówka 12 czerwca 2018 0 Komentarzy

Początek września w Ostrołęce upłynie pod znakiem siatkówki. Dzięki zaangażowaniu stowarzyszenia Kaman Volley, w naszym mieście odbędą się Mistrzostwa Europy masters w siatkówce. Turniej zgromadzi mnóstwo doskonałych siatkarzy, którzy w przeszłości byli na topie. Poznaliśmy pierwsze nazwiska.Rywalizacja na Eurovolley Masters w Ostrołęce toczyć się będzie w następujących kategoriach wiekowych:

- kobiety +35, +40, +45
- mężczyźni +40, +45, +50, +55.

W hali im. A. Gołasia w Ostrołęce zobaczymy gwiazdy siatkówki, takie jak m.in.:

Luba Jagodina z Ukrainy - dwukrotna Mistrzyni Polski, dwukrotna zdobywczyni Pucharu Polski z BKS-em Stal Bielsko-Biała. Była zawodniczka takich klubów jak CSKA Moskwa, Dynamo Moskwa czy Volero Zurych.

Zbigniew Żukowski - czterokrotny mistrz Polski w siatkówce plażowej, w tym złoty medalista pierwszych w historii mistrzostw Polski w1994 roku, mistrz Polski w siatkówce halowej (1996). Jedyny w historii polskiej siatkówki zdobywca tytułu mistrza Polski w siatkówce halowej i plażowej w jednym roku (1996).

Natalia Ihnatusha z Ukrainy to zawodniczka która zwiedziła siatkarsko trochę Europy. Grała w klubach z Rosji - Urałoczka, Ukrainy - Janwaroczka - Czerkasy - Biełaja Cerkiew, Austrii - Telecom Post Vien, Szwajcarii -  Watvill, Francji - Mulhause, Rumunii - Bacau, i Słowacji- Senica. Natalia zdobyła z Urałoczką mistrzostwo ZSSR, w Czerkasach była dwa razy mistrzynią i zdobyła puchar Ukrainy, w austriackim klubie z Wiednia  zdobyła mistrzostwo i puchar Austrii, była również Mistrzem Francji oraz Rumunii zdobywając również puchar kraju i superpuchar. Wielokrotnie zdobywała i występowała z klubami w międzynarodowych rozgrywkach klubowych InterLigi.

Valentin Pereu z Mołdawii grał w Rumunii, Ukrainie i we Włoszech.  Petrom Ploiesti (ROM), Deltacons Tulcea (ROM), Petrom Ploiesti (ROM), CSS-CSM Danubiu Tulcea (ROM), Lokomotiv Kiev (UKR), Prisma Taranto (ITA), Tomis Costanta (ROM). Zdobywał wielokrotnie Mistrzostwo Rumunii oraz Ukrainy, grał trzykrotnie w finale Pucharu Europy.

Marek Kwieciński - W latach 1987–1990 wystąpił 36 razy w reprezentacji Polski seniorów. Reprezentował m.in. barwy AZS Częstochowa, zdobywając mistrzostwo Polski w 1990, wicemistrzostwo Polski w 1991 i 1992. W sezonie 1992/1993 występował w tureckiej drużynie PTT Ankara, następnie powrócił do AZS Częstochowa i wywalczył mistrzostwo Polski w 1994 i 1995 oraz brązowy medal MP w 1996. W 1995 został przez Przegląd Sportowy wybrany najlepszym zawodnikiem ligi. W latach 1996-1998 reprezentował barwy zespołu Kazimierz Płomień Sosnowiec, w latach 1998-2001 Skry Bełchatów, z którą w sezonie 1999/2000 występował w ekstraklasie. Karierę zawodniczą zakończył w 2001 roku.

Patronat nad Mistrzostwami Europy Masters w Ostrołęce objął Polski Związek Piłki Siatkowej. Od 12.05.2018 trwa rejestracja zespołów i uczestników do Mistrzostw Europy Mastres Ostrołęka 2018 w Piłce Siatkowej Kobiet i Mężczyzn. Rejestracja trwa do 31.07.2018. Mistrzostwa odbędą się w Ostrołęce w dniach 4-9 września br.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.