zdjecie 473

WOPR-OS z medalami w Rudzie Śląskiej

Inne 03 lutego 2016 Komentarzy

30 stycznia w Rudzie Śląskiej odbyła się pierwsza runda Grand Prix Polski w ratownictwie wodnym. Sezon 2016 rozpoczął się znakomicie dla zawodników WOPR-OS Ostrołęka pod wodzą trenera Dariusza Małkowskiego. Bilans to dziewięć medali i mnóstwo rekordów życiowych.

30 stycznia w Rudzie Śląskiej odbyła się pierwsza runda Grand Prix Polski w ratownictwie wodnym. Sezon 2016 rozpoczął się znakomicie dla zawodników WOPR-OS Ostrołęka pod wodzą trenera Dariusza Małkowskiego. Bilans to dziewięć medali i mnóstwo rekordów życiowych.

Tradycyjnie nie zawiódł Hubert Nakielski, który od tego roku przeszedł do kategorii junior i startuje z zawodnikami o dwa lata starszymi. Przypomnijmy, że Nakielski to najlepszy junior młodszy ubiegłego roku w naszym kraju. Jego debiut w kategorii junior zakończył się zdobyciem czterech medali (złoty na 100 m kombinowane  z nowym rekordem życiowym 1:10,09, srebrny na 200 m z przeszkodami, srebrny na 50 m holowanie manekina, brązowy na 100 m ratowanie manekina w płetwach). Ponadto, Nakielski zajmował trzecie miejsca w kategorii open (200 m z przeszkodami,  100 m kombinowane), w której klasyfikowani są najlepsi seniorzy w Polsce. W klasyfikacji generalnej zawodów Hubert Nakielski uplasował się na trzecim miejscu wśród juniorów oraz na czwartym miejscu w kategorii open. Efektem bardzo udanych występów Huberta Nakielskiego, zarówno w ubiegłym jak i w tym roku, jest jego powołanie do reprezentacji Polski . Ostrołęczanin ma realne szanse na wystąpienie w narodowych barwach podczas Mistrzostw Świata, które odbędą się we wrześniu w Holandii.

Z dwoma srebrnymi medalami (100 m ratownik oraz 100 m ratowanie manekina w płetwach) oraz nowymi rekordami życiowymi wrócił z zawodów najmłodszy zawodnik WOPR-OS - młodzik Kacper Mierzejewski. Kacper miał również duże szanse na trzeci medal (50 m holowanie manekina) jednak na końcówce dystansu manekin wyśliznął mu się z ręki a efektem tego była dyskwalifikacja. Niemniej jednak, jego starty należy uznać za udane i obiecujące. W klasyfikacji generalnej zawodów Mierzejewski uplasował się na trzecim miejscu w kategorii młodzik.

Swój udany debiut w wyższej kategorii wiekowej  miał także Mateusz Adamowski. Mateusz to najlepszy zawodnik Grand Prix Polski 2015 w kategorii młodzik. Od tego roku startuje już w kategorii junior młodszy i rywalizuje z zawodnikami o rok starszymi. Efekt jego startu w Rudzie Śląskiej to 3. miejsce i brązowy medal na 100 m kombinowane, 5. miejsce na 50 m holowanie, 5.  miejsce na 100 m ratowanie manekina w płetwach i 8. miejsce na 100 m ratownik. W klasyfikacji generalnej zawodów Mateusz uplasował się na trzecim miejscu w kategorii junior młodszy. Bardzo dobry występ odnotowała także Anna Mierzejewska, która startowała w kategorii  junior młodszy. Zawodniczka WOPR-OS w swoich startach ustanowiła swoje nowe rekordy życiowe. Pozwoliło jej to zakończyć zawody na ósmym miejscu w kategorii junior młodszy.  

Więcej informacji o starcie WOPR-OS w Rudzie Śląskiej już w najbliższych dniach w naszym serwisie. Zapraszamy do odwiedzania portalu eOstroleka.pl.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.