Ratownicy WOPR-OS nadal w świetnej formie [ZDJĘCIA]

Inne 15 grudnia 2015 Komentarzy

W dniach 12-13 grudnia w Płocku odbyły się VII Zimowe Mistrzostwa Polski w ratownictwie wodnym. W zawodach wzięło udział prawie dwustu najlepszych zawodniczek i zawodników z całego kraju. Na imprezie, która kończyła sezon 2015, nie zabrakło również reprezentantów Ostrołęki z WOPR-OS.

Nasi ratownicy udali się do Płocka w składzie : Karolina Kaczyńska, Hubert Nakielski, Dawid Świercz, Mateusz Adamowski, Bogdan Białobrzewski, Łukasz Ciskowski. Podopieczni Dariusza Małkowskiego zdobyli aż sześć medali (4 złote, 1 srebrny, 1 brązowy), ustanowili także wiele rekordów życiowych i po raz kolejny rekord kraju.

Swoją dominację w kategorii junior młodszy w roku 2015 potwierdził Hubert Nakielski, który zdobył cztery tytuły mistrzowskie ( 50 m ratowanie manekina, 100 m ratowanie w płetwach, 100 m ratownik, 100 m kombinowane) i dzięki swoim udanym startom zajął 1. miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw w swojej kategorii. Nakielski w starcie na 100 m ratowanie w płetwach ustanowił swój nowy rekord życiowy z czasem 56,25 s, a ponadto w konkurencji 100 m kombinowane z czasem 1,10,24 s ustanowił nowy rekord Polski.

Również bardzo udany start odnotowała najmłodsza zawodniczka Karolina Kaczyńska, która w kategorii młodzik zdobyła dwa medale -  srebrny na 50 m ratowanie manekina i brązowy na 100 m ratownik oraz zajęła piąte miejsce na 100 m ratowanie w płetwach. Karolina we wszystkich swoich startach ustanowiła swoje nowe rekordy życiowe, a wyniki przez nią osiągnięte dały jej 3. miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów.

Mateusz Adamowski w kategorii młodzik dwukrotnie zajmował czwarte miejsce (100 m ratowanie w płetwach i 100 m ratownik) oraz był szósty na 50 m ratowanie manekina. Łukasz Ciskowski startując w kategorii open we wszystkich swoich startach ustanowił nowe rekordy życiowe.  Dawid Świercz w bardzo mocnej kategorii  junior był ósmy na 50 m ratowanie manekina, trzykrotnie dziesiąty: na 100 m ratowanie w płetwach, na 100 m kombinowane, na 200 m super ratownik oraz jedenasty na 100 m ratownik.

- W sportowym ratownictwie sezony startowe zgodne są rokiem kalendarzowym. Nasze wyniki osiągnięte na imprezie końcowej czyli Zimowych Mistrzostwach Polski potwierdzają naszą przynależność do najlepszych klubów w kraju. W 2015 roku wygrywaliśmy również Grand Prix Polski w dwóch kategoriach (młodzik – Mateusz Adamowski, junior młodszy – Hubert Nakielski), zdobyliśmy wiele tytułów Mistrzów Polski i wiele medali na basenie 50 metrowym (Letnie Mistrzostwa Polski) oraz zdobyliśmy wiele medali w imprezach niższej rangi. A co najważniejsze, mój zawodnik Hubert Nakielski w tym roku ustanowił 6 nowych rekordów Polski w trzech konkurencjach zarówno na basenie 25 metrowym jak i na basenie 50 metrowym (50 m ratowanie manekina, 100 m ratowanie kombinowane, 100 m ratownik) - podsumowuje Dariusz Małkowski, prezes i trener WOPR-OS Ostrołęka.

Naszym ratownikom życzymy oczywiście jak najlepszych startów w kolejnym roku!