Udany weekend ostrołęckich pływaków: Grad medali w dwóch zawodach [ZDJĘCIA]

Pływanie 20 grudnia 2012 Komentarzy

Pływacy UŚKS Ostrołęka w ubiegły weekend wzięli udział w zawodach "Od młodzika do Olimpijczyka" w Warszawie oraz w Mistrzostwach Ostrowi Mazowieckiej. Obie imprezy były dla naszych pływaków bardzo udane - nad Narew wróciło mnóstwo medali.

W sobotę pływacy udali się na warszawskie zawody. W grupie młodzików  Marysia Murawska po raz kolejny potwierdziła że należy do najlepszych pływaczek w Polsce w tej kategorii wiekowej. Zdobyła dwa złote medale, zarówno na 50 metrów stylem klasycznym jak również na 50 metrów stylem motylkowym. Olek Ciepierski w wyścigu na 50 metrów stylem motylkowym zajął piąte miejsce. Kamil Bojarski (rocznik 2004) na 100 metrów stylem zmiennym zdobył srebrny medal, a na 50 metrów stylem motylkowym otrzymał dyplom za piąte miejsce.

Po południu  startowali juniorzy młodsi i tu srebrny medal na 100 metrów stylem klasycznym wywalczyła Żaklina Wikieł - Nasza pływaczka wraca po chorobie do dawnej formy i już tym startem potwierdziła że nie zamierza odpuszczać rywalizacji o start w reprezentacji Polski juniorów w przyszłym roku - mówi trener Włodzimierz Janczewski.

Jeszcze większe powody do zadowolenia trener Janczewski miał po niedzielnych Mistrzostwach Ostrowi Mazowieckiej. Jego podopieczni zdobyli aż 33 medale (16 złotych, 6 srebrnych i 11 brązowych)!

Wśród dziewcząt: 3 złote medale i statuetkę dla najlepszej zawodniczki Mistrzostw zdobyła Żaklina Wikieł. Marysia Murawska zdobyła 2 złote i 1 brązowy medal, Oliwia Łozińska 1 złoty medal, Martyna Choromańska 1 srebrny i 1 brązowy medal, Karolina Bojarska 1 srebrny medal, Nikola Strzelczyk i Julia Bożomańska po 2 brązowe medale.

Wśród chłopców: 3 złote medale i statuetkę dla najlepszego zawodnika Mistrzostw zdobył Karol Bojarski, 3 złote medale zdobył także  Rafał Majkowski, 2 złote i 1 brązowy medal zdobył Kamil Bojarski, 2 złote medale Łukasz Równy, Olek Ciepierski 2 srebrne i 1 brązowy medal, Maciek Kwiatkowski 1 srebrny i 2 brązowe medale, Piotrek Szlachetka 1 srebrny i 1 brązowy medal.

- Najbardziej cieszymy się z medali zdobytych przez najmłodszych  to dobrze rokuje na kolejne lata - zakończył trener Janczewski.